Parafia Polskokatolicka św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce
Nawigacja
Strona Główna
Historia Parafii
Dekanat Żółkiewski
Wykaz Mszy św.
Z życia parafii
Duszpasterz
Parafia w Gorzkowie
Galeria zdjęć
Linki
Księga gości
Kontakt z Parafią
Audycje radiowe
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ż życia parafii
Z życia parafii
Dzień kobiet w naszej parafii (marzec 2015)


W niedzielę 8 marca w naszej parafii obchodzony był Dzień Kobiet. Podczas Mszy św. modliliśmy się za wszystkie Kobiety naszej parafii, za Ich miłość i poświęcenie dla najbliższych. Pod koniec Mszy św. każda Niewiasta dostała od ks. proboszcza coś słodkiego.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywnyAudiencja u Papieża Franciszka (październik 2014)

 

Biskup  

Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego w RP -  Bp Wiktor Wysoczański

Biskup Biskup   Biskup Biskup

"Droga do jedności zaczyna się od przemiany serca" - przypomniał o tym Papież Franciszek, przemawiając do delegacji Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich Unii Utrechckiej, przyjętych na audiencji 30 października 2014r., w której uczestniczył również Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego w RP - Bp Wiktor Wysoczański.

Wyrażając radość z faktu, że dzięki pracy specjalnej komisji międzynarodowej ds. dialogu "stało się możliwe budowanie mostów wzajemnego porozumienia i praktycznej współpracy". Papież podkreślił również "rosnący dystans w stanowiskach na tematy dotyczące posługi i rozeznania etycznego". Dlatego zachęcił do refleksji nad "wspólną drogą ekumeniczną", której punktem wyjścia będzie potrzeba "wytrwałego i pełnego treści dialogu ekumenicznego i podążania dalej razem, modlenia się razem i pracowania razem w duchu głębszego nawrócenia".

" W naszym podziale - przyznał Franciszek - były po obu stronach poważne grzechy i braki ludzkie". Trzeba zatem "umocnić nasze pragnienie pojednania i pokoju" poprzez postawę "wzajemnego przebaczenia i pokornej skruchy", by rozpocząć "duchową podróż" - podczas której "zmiana jest nieunikniona" - wiodącą "od spotkania do przyjaźni, od przyjaźni do braterstwa, od braterstwa do komunii".

Papież zachęcił następnie do współpracy, aby możliwe było "wiarygodne świadectwo prawdy i wartości Ewangelii" w kontekście religijnym i kulturowym Europy "zagubionej co do swojej tożsamości i powołania", ale spragnionej Boga.

 

Tekst pochodzi z gazety watykańskiej L`Osservatore Romano z dnia 30 października 2014r.

 Wieczór Kolęd i Pastorałek (styczeń 2014)

 

koledy

W niedzielę 26 stycznia 2014r. w naszej parafii o godz. 16:00 odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek, którego inicjatorem jest ks. proboszcz Kamil Wołyński. Kolędy i Pastorałki znane oraz mniej znane mogliśmy wysłuchać w wykonaniu Kapeli Ludowej z Gorzkowa. Podczas Wieczoru historię kolędy i pastorałki przedstawił ks. proboszcz, który także powiedział, że inicjatywą Wieczoru Kolęd jest wysłuchanie również tych mniej znanych kolęd, jakie czasem nie mamy możliwości ich ani poznać, ani wysłuchać. Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim za udział w tym dniu, mimo minusowej temperatury jaka panowała na zewnątrz, natomiast Kapeli Ludowej życzył dalszych sukcesów w swojej twórczej działalności.

 

Więcej zdjęć w zakładce - Galeria zdjęć

 


BOŻE NARODZENIE 2013 W PARAFII

 

 kosciół2

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla nas chrześcijan, to również moment dla głębokich przemyśleń, ogromnej radości, czas w którym serca nasze stają się bardziej otwarte na drugiego człowieka.

 kosciół

W naszej Parafii takim czasem radości był dzień 22 grudnia w IV Niedzielę Adwentu, gdzie po Mszy św. najmłodsi parafianie zostali obdarowani prezentami z okazji św. Mikołaja, dzięki sponsorom - Kurier Lubelski oraz Kinder. W imieniu wszystkich dzieci serdecznie dziękujemy za dar serca.

Mikołaj

mikołaj2

25 grudnia o północy zgromadziła nasze Rodziny Parafialne Msza św. Pasterka, po której jak co roku Ks. Proboszcz połamał się z każdym opłatkiem.

pasterka

pasterka1

Natomiast 29 grudnia w niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Rodzin Parafialnych. Była to również wielka radość dla naszej Parafii, podczas Mszy św. sakrament chrztu św. przyjął Jan Smalej, wstępując do Wspólnoty Kościoła.

chrzest

chrzest2

 

Bogu niech będą dzięki za godnie przeżyty czas Bożego Narodzenia.

 


Świeca Wigilijna naszej Parafii

Po raz czwarty Parafia nasza organizuje akcję "Wigilijna Świeca - Boże Narodzenie 2013r." Zamówienia można składać na e-mail parafii: parafiazolkiewka@op.pl

Rok szkolny 2013/2014 (1.09.2013)

1 września w niedzielę w naszej parafii została odprawiona Msza św. w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynająca rok szkolny 2013/2014. Pod koniec Mszy św., ks. proboszcz wręczył wszystkim uczniom zestaw długopisów, zaś najmłodsi otrzymali zestaw kredek.

zdjecie1

 

zdjecie2

 

zdjecie3

 

zdjecie4

 


Byliśmy w Studziankach Pancernych (15.08.2013)

Studzianki

15 sierpnia grupą 25 osób udaliśmy się do Studzianek Pancernych, miejscowości położonej w województwie mazowieckim, powiat kozienicki, gmina Głowaczów. Po prawie 3 godzinach jazdy busem dotarliśmy na miejsce, gdzie uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii - Ks. Marek Pawełczyk, natomiast kazanie wygłosił nasz proboszcz - Ks. Kamil Wołyński. Po Mszy św. zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni przez miejscowych parafian, gdzie także mogliśmy spróbować pieczonego dzika i posłuchać pieśni wykonywanych przez Klub Seniora "Relaks" z Kozienic. Po południu zwiedziliśmy miejscową Izbę Pamięci, w której znajdują się pozostałości po Bitwie pod Studziankami jaka miała miejsce w sierpniu 1944 roku i pomnik poległym w bitwie pod Studziankami. Pełni radości i wrażeń z tak wspaniałego dnia w godzinach wieczornych wróciliśmy do Żółkiewki. Serdecznie dziękujemy miejscowemu proboszczowi Ks. Markowi jak i również parafianom za miłą gościnę

Więcej zdjęć w Galerii


58 lat naszej Parafii (28.07.2013)

W niedzielę 28 lipca 2013r. obchodziliśmy Uroczystość 58 lat istnienia naszej Parafii św. Jakuba Apostoła. Uroczysta Msza św. rozpoczęła się procesjonalnym przejściem duchowieństwa z plebanii pod odnowioną dzwonnicę, którą poświęcił dziekan naszego dekanatu żółkiewskiego - Ks. Krzysztof Fudala. Po przyjściu duchowieństwa do Ołtarza Pańskiego rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył dziekan dekanatu zamojskiego - Ks. dr Mieczysław Piątek z Majdanu Nepryskiego wraz z Ks. dziekanem Krzysztofem Fudalą z Maciejowa, Ks. Januszem Kucharskim z Horodła, który wygłosił okolicznościowe kazanie, Ks. Waldemarem Mroczkowskim z Dąbrówki, który na początku Mszy św. przeprowadził spowiedź świętą, Ks. Arturem Korpikiem z Kosarzewa. Podczas Mszy św. oprawę muzyczną wykonała Kapela działająca przy Domu Kultury w Gorzkowie. Pod koniec Mszy św. proboszcz parafii - Ks. Kamil Wołyński podziękował serdecznie przybyłym Księżom jak i Wiernym za udział we wspólnej modlitwie i zaprosił wszystkich na plac przykościelny, na którym jak co roku dla wszystkich był bigos, kiełbasa, ciasto, napoje, a gdzie również do poczęstunku przygrywała Kapela z Gorzkowa. Uroczysta Msza św. zakończyła się procesją wokół Kościoła, którą poprowadził ks. dziekan Fudala. Po Mszy św. tradycyjnie zostały poświęcone pojazdy przez Ks. Artura Korpika. Każdy z kierowców otrzymał medalik z modlitwą św. Krzysztofa. Relację z Uroczystości Parafialnej opublikował 5 sierpnia "Nowy Tydzień Krasnostawski". Bogu niech będą dzięki za przeżytą wspólnie Uroczystość Parafialną św. Jakuba Apostoła.

Więcej zdjęć w Galerii


Remont dzwonnicy (czerwiec 2013)

W dniach 5 - 12 czerwca 2013r. przeprowadzony został remont Dzwonnicy. Zostały poprawione tynki elewacyjne, odczyszczone zostały dzwony oraz cała dzwonnica pomalowana została kolorem zbliżonym do elewacji naszej Świątyni.
Dzień Dziecka w naszej Parafii (czerwiec 2013)

 

Dzień Dziecka

 

2 czerwca po Mszy św. w naszej Parafii najmłodsi Parafianie zostali obdarowani dzięki sponsorom nowymi maskotkami. W imieniu wszystkich dzieci serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

 

Dzień Dziecka

 

Dzien Dziecka

 

 


Przekaż 1% na Parafię Polskokatolicką w Żółkiewce
Przekaż nam 1% swojego podatku na renowację zabytkowego ołtarza bocznego. Wystarczy wypełnić deklarację podatkową (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38) w części dotyczącej „Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. W pozycji „Nazwa OPP”: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody W pozycji „Numer KRS”: 0000195764 W pozycji „cel szczegółowy 1%”: Parafia Żółkiewka Więcej Informacji na stronie Fundacji Ratowania Zabytków: www.zabytki.org


Parafia Polskokatolicka pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce (c) 2010-2021

Aktualizacja strony: 01.06.2021r.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
475,159 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl